Türkçe Eğitim Yapan Bölümlere Dikey Geçiş Ek Kontenjanla Gelen Öğrenciler İçin Düzey Saptama ve Muafiyet Sınavı ile İlgili Önemli Duyuru

Değerli Öğrencimiz, Atılım Üniversitesi’ne hoşgeldiniz.

 

Türkçe eğitim yapan bölümlere (Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Türkçe İşletme, Türkçe İktisat, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi) dikey geçiş EK KONTENJANLA  gelen öğrencilerimiz olarak, bölüm derslerinizin yanısıra YÖK kararı gereği Temel İngilizce dersleri de alacaksınız. Eğer altyapınız var ise İngilizce derslerinin bazılarından muaf olabilirsiniz. Modern Diller Bölümü’nün sunduğu bu 3 YIL / 6 dönemlik İngilizce derslerinden muaf olabilmeniz için Düzey Saptama ve Muafiyet Sınavı’na girmeniz gerekmektedir.

Bu sınavın amacı, İngilizce düzeyinizi ölçerek sizleri en uygun sınıflara yerleştirmek ve/veya bazı derslerden muaf olmanızı sağlamaktır. Bu sınava katılım hakkı sizlere Atılım’daki öğrenim hayatınızda sadece bir defaya mahsus verilecektir. Muaf olduğunuz her bir ders için AA (en yüksek) harf notu alacaksınız.

Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra 15 Kasım 2017 tarihinde saat 16:00’da Hukuk Fakültesi’nde belirlenen bir salonda sınavı alabileceksiniz. (Yönlendirme yapılacaktır) Sınava girmediğiniz takdirde düzeyiniz ’0’ kabul edilecek ve hiçbir İngilizce dersinden muaf olamayacaksınız.

Sınavı alabilmeniz için kayıt esnasında size verilen ATILIM ÖĞRENCİ KİMLİĞİNİZİ MUTLAKA yanınızda bulundurmanız önemle rica olunur.

 

Sınav Tarihi: 14 Kasım  2017 (Salı)

Sınav Saati: 16:00-17:30

Sınav Yeri: Hukuk Fakültesi

BAŞARILAR DİLERİZ.

Modern Diller Bölümü

Tel: +903125868500

+903125868501