Bölüm Başkanının Mesajı

 

Atılım Üniversitesi Modern Diller Bölümü (MDB) web sitesine hoşgeldiniz.

Modern Diller Bölümü olarak üniversitemizin Hazırlık Okulu eğitiminden ve yeterlilik (ya da dengi)  sınavından sonra bölümlerine geçen öğrencilerin, temel İngilizce bilgi ve becerilerine ilave olarak gerekli  akademik dil becerileri kazandırma konusunda adanmış bir destek bölümüz. Bölümümüzde öğrencilerimize ileri düzey öğrenme olanakları ve uzaktan eğitim ve teknoloji desteği sunarak bölüm derslerini anlama, analiz etme, içselleştirme gibi beceriler kazandırmakta ve başarılı olmalarına yardım etmekteyiz.

Modern Diller Bölümü’nde programlarımızı öğrenci ihtiyaçlarına göre sürekli güncelleyerek geliştirmekte ve bu çerçevede temel İngilizce bilgi ve becerilerinin üzerine eleştirel okuma, akademik yazma, rapor yazma, etkili dinleme ve konuşma ile sunum becerileri kazanmalarına yardımcı olmaktayız.

Bölümümüzde programda bulunan derslerin yanı sıra ders dışı etkinliklere de yer verilmektedir. Konuşma kulübü, okuma kulübü ve 1Kitap 1Konu etkinliği bunlardan bazılarıdır. Öğrencilerin bu çalışmalara katılmaları çeşitli yollarla teşvik edilmektedir.

Destek bir bölüm olarak İngilizce bilgi ve becerilerinin öğrencilerimize sadece üniversitedeki eğitimlerinde değil, profesyonel hayatlarında da yaşam boyu öğrenenler olabilmeleri ve yeni ufuklara yönlenebilmeleri açısından da katkıda bulunacağını düşünüyoruz.

Web sitemizde öğrencilerimize sunduğumuz dersler, program içerikleri, ilgili kaynaklar ve bölümümüzle (MDB) ilgili duyuru ve etkinliklere dair bilgilere ulaşabilirsiniz.
İlginiz için teşekkür ederiz.

Feride Güven

Bölüm Başkanı
 

feride.guven@atilim.edu.tr